,,Kasia! Ty na pewno coś wyczarujesz…,, Kuchnia w stylu klasycznym.

Aranżacja kuchni zamówiona na specjalne zamówienie stałych inwestorów w ich prywatnym domu. Zadaniem było przemienienie pomieszczenia biurowego na kuchnię.

Pani domu  marzyła o metamorfozie od lat, o wyspie ale i o jadalni w jednej przestrzeni  z widokiem na ogród. Wielokrotnie słyszałam, że funkcja biurowa na parterze już długo jej przeszkadza i nie pozwala na normalne funkcjonowanie.

Biuro zatem przenieśliśmy do nowego budynku…

Biorąc pod uwagę styl reszty pomieszczeń jaki wcześniej uzgodniłyśmy, jak i długoletnią znajomość klienta, zdecydowałam się zastosować jako bazę i główny element dekoracyjny, sztukaterię. Miał to być główny akcent na ścianach.

Chciałam aby pojawiła się elegancja, która nie przemija. Miało być klasycznie i lekko. Dominuje zatem biel z delikatnymi zdobieniami. Świeżości kompozycji nadaje kolor pastelowej mięty, jak i moja uwielbiana mozaika z perłową poświatą. Opalizujące wykończenie płytek ukazuje w zależności od pory dnia, odmienne odcienie.

Finalnie wyspę ulokowałam na środku tak, aby był wgląd bezpośrednio do ogrodu.
Do samego końca klienci nie wyobrażali sobie kuchni w tym miejscu. Usłyszałam na początku:,,Kasia,Ty na pewno coś wyczarujesz, bo my nie mamy pomysłu…,,