Ten lampart !

Jarmark Świętego Dominika powoli dobiega końca ale można jeszcze znaleźć coś ciekawego. Sama w tym roku trafiłam na ostatnie dni, dlatego chciałam Wam przekazać kilka przydatnych informacji.


U mnie to tradycja. Od dziecka chodziłam z mamą, która rozbudziła we mnie zamiłowanie do antyków. Chyba nie miałam wyjścia, pasja mamy musiała przejść na mnie.

Mam już w tym temacie doświadczenie i mogę przekazać kilka sprawdzonych rad.
Ja zawsze od razu kieruję się na część poświęconą antykom.

LOKALIZACJA:

W tym roku, drugi raz w nowym miejscu na ulicy Długie Ogrody oraz częściowo przy kanale Motławy. Poprzednie umiejscowienie między uliczkami było o wiele bardziej klimatyczne. Mam nadzieję, że kiedyś wróci stary porządek (tradycja to tradycja).

Taka figurka na pewno kiedyś trafi do mojego domu.
Interesująca medyczna głowa z opisem, za co odpowiadają poszczególne części mózgu.
W tle przepiękna rama z lustrem.

JAK ŁOWIĆ I PODJĄĆ DECYZJĘ :

Ja zazwyczaj spaceruje kilkukrotnie. Przy takim ogromie różności czasem ciężko coś wyłuskać i łatwo o zniechęcenie. Robię dużo zdjęć a potem przeglądam w domu. Jak coś mi krąży w myślach to wiem, że to po prostu dla mnie. Zdarza się miłość od pierwszego wejrzenia. Jakiś mebel, dekoracja która zainspiruje.
Metodą jest też sprecyzowany cel. Jeśli szukasz starego młynka na kawę lub lustra w dekoracyjnej ramie to warto też się skoncentrować tylko na tym.
Czasem jest też tak, że  nie do końca jesteśmy przekonani. Myśli o danym antyku musi dojrzeć. Spokojnie. Wymaga to czasu, wczucia się w potrzebę i swoje wnętrze domu. Za rok zawsze można wrócić z większa świadomością.

W JAKICH PORACH MYSZKOWAĆ:

Najlepiej omijać fale tłumów.

Proponuję spacer w okolicy godziny 10 tej (jeśli w tygodniu możecie) lub po 17 tej. Weekend to tylko przed południem.

W tym roku ujęły mnie oryginalne włoskie żyrandole.


NEGOCJACJE:
Zawsze warto pytać o ,, lepszą cenę ”. To targowisko i tu wręcz wypada. Często przysłuchuję się ciekawym dialogom. Obie strony to bawi. A sami sprzedawcy to naprawdę lubią. To jak teatr. Zachęcam do treningu !

Zakończenie  w niedzielę wiec jeszcze może mi się uda Was zainspirować.

Owocnych łowów moi poszukiwacze perełek 🙂 !

Koniecznie pochwalcie się swoimi zdobyczami.

Jeśli chcielibyście poznać mój styl pracy to zapraszam na mój profil na Instagramie https://urlgeni.us/instagram/ShU1 Tu w stories prezentuje jak wyglądają poszczególne etapy projektowania jak i samej realizacji pomysłów.