Od dłuższego czasu trwają prace nad wykonaniem nietypowych drzwi do sypialni.Większość etapów pokazywałam na moim profilu na Instagramie ale końcu nadeszła pora na prezentację całego materiału.

Nietypowe w całej akcji było to, że drzwi były metalowe i wykończone witrażowymi szybkami a konstrukcja miała być jednocześnie ścianką wydzielającą i ruchomymi łamanymi drzwiami.

Na początek wybrałam kilka kolorów szkła witrażowego.

Próbki w malutkich formatach były  przysłane z Warszawy, z pracowni witrażu.        Przed finalnym wyborem kolorów musiałam  sprawdzić ich jakość oraz barwy w rzeczywistym oświetleniu.

Zawsze dopilnowuje tego typu detali. Osobiście doglądam jakości i efektu. Polecam materiały, które przetestowałam. Tak też było w tym wypadku.

Następnie pracowałam nad koncepcją układu kompozycji samych kolorów.
Kilkanaście opcji zostało przeanalizowanych aby wybrać tą najlepszą.W tej sytuacji sprawdziła się technika szkicu na kalce technicznej.

Sama konstrukcja to równie nietypowe wykonanie.
Zależało mi na efekcie prawdziwej rdzy.W tym celu najpierw wykonywaliśmy próby 
aby uzyskać satysfakcjonujący kolor. Próbki były namaczane w kwasie na minimum dwa tygodnie.

Zdjęcie prosto z pracowni witrażu. Koncepcja w trakcie krystalizacji.
Etap wykonania ołowianych fug.
Widok w kierunku sypialni, jeszcze przed montażem drzwi.
Po wstawieniu konstrukcji drzwi ale jeszcze bez kolorowych szybek.
Efekt po montażu. Całość po kilkunastu tygodniach w końcu w komplecie. Sam wygląd opalizujących kolorów nie do opisania. Warto było poczekać.
Mało kto wie ale zanim połączyłam układankę w całość, upłynęło sporo rozmów, wycen, pomiarów wstępnych, po wstępnych oraz szkiców…

Jeśli chcielibyście poznać mój styl pracy to zapraszam na mój profil na Instagramie https://urlgeni.us/instagram/7T5f Tu w stories prezentuje jak wyglądają poszczególne etapy projektowania jak i samej realizacji pomysłów.